Mažeikių reabilitacija ,,Gelmės“ priklauso didelei Šiaulių technologijų mokymo centro šeimai.

Kokybiškos, savalaikės reabilitacijos procedūros padeda greičiau atgauti prarastą darbingumą, sukaupti naujų fizinių bei dvasinių jėgų  sugrįžtant į įprastą darbo ritmą ir kasdieninį gyvenimą.

Pacientai puikiai vertina teikiamas paslaugas ir procedūras, paslaugius ir komunikabilius, puikiai išmanančius savo darbą specialistus. Įstaiga aprūpinta pačia naujausia reabilitacijos įranga bei priemonėmis.

Fizinė medicina ir reabilitacija ,,Gelmės“ atitinka Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2015 m. liepos 24 d. įsakymą Nr. V-889 ,,Dėl medicininės reabilitacijos įstaigų (padalinių) veiklos specialiųjų reikalavimų aprašų patvirtinimo“, turi terapinį baseiną, teikia pacientams hidroterapijos (vandens terapijos) paslaugas.

Ambulatorinės reabilitacijos pacientams tik pas mus yra teikiamos vandens procedūros: kineziterapija (mankštos) vandenyje, povandeninio masažo ir masažinės vonios procedūros.

Kineziterapija vandenyje sujungia du natūralius biologinius veiksnius: judėjimą ir vandenį. Vanduo padeda greičiau atkurti sutrikusias organizmo funkcijas. Atliekant pratimus naudojamos įvairios pagalbinės priemonės: vienos – kaip plūduriavimo objektai, padedantys išsilaikyti vandenyje, taisyklingai atlikti judesius, kitos – sąnarių amplitudei didinti ir sustiprinti vandens pasipriešinimą. Šiltas vanduo atpalaiduoja kūną, sumažina skausmą, žmogus gali lengviau judėti.

Ergoterapija padeda išspręsti dėl traumuotų plaštakų ar neurologinių susirgimų atsiradusias apsitarnavimo problemas. Jos metu kvalifikuoto specialisto pagalba pasitelkiant įvairias priemones lavinama smulkioji motorika, atkuriamas pirštų, riešo judrumas.

Povandeninis masažo metu atpalaiduojami raumenys, pašalinamas nuovargis, malšinamas raumenų skausmas, gerinama kraujotaka, medžiagų apykaita, mažinami vegetaciniai ir reflektoriniai sutrikimai.

Povandeninio masažo procedūra rekomenduojama esant judėjimo ir atramos aparato susirgimams, po traumų ir operacijų, esant periferinės nervų sistemos susirgimams, vegetacinės nervų sistemos ligoms bei medžiagų apykaitos sutrikimams su padidinta kūno mase.

Masažinėje vonioje atsipalaiduoja raumenys, padidėja venų sienelių tonusas, atsiveria odos poros, sustiprėja kraujotaka ir medžiagų apykaitos procesai, pagilėja kvėpavimas, pagerėja deguonies pasisavinimas. Vanduo teigiamai veikia imuninę sistemą, mažina skausmą ir uždegimus.

Masažinė vonia skiriama periferinės nervų sistemos, uždegiminių ir degeneracinių sąnarių ir stuburo, lėtinių vidaus organų ligų, neurozių, lėtinio nuovargio sindromo gydymui.

Mineralinėmis kvapiosiomis druskomis įsotinta vonia ypač tinka, gydant funkcinius centrinės nervų sistemos susirgimus (neurozę, depresiją, vegetacines distonijas, lėtinio nuovargio sindromą), kvėpavimo takų ligas. Ji valo ir gydo odą, mažina peršalimo simptomus, skausmus.

Fizinė medicina ir reabilitacija ,,Gelmės“ aprūpinta naujausia fizioterapijos aparatūra. Čia teikiamos elektroterapijos, magneto, lazerio terapijos, bioptrono šviesos terapijos, limfodrenažo (kompresinės terapijos) procedūros.

Fizioterapija – tai gydymas natūraliais ir dirbtiniais gamtos veiksniais. Gydant fiziniais faktoriais skatinama audinių kraujotaka, slopinamas uždegimas ir skausmas, stiprinamas raumenų tonusas, malšinami spazmai. Šis metodas – svarbi kompleksinės terapijos ir medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą, pagerina gyvenimo kokybę.

Fangoparafinas – tai parafinas su vulkaninės kilmės purvo priemaišomis. Fangoparafino aplikacijos ne tik malšina uždegiminius procesus, bet ir efektyviai gydo sąnarių ligas, taip pat padeda esant judamojo aparato ar neurologinio pobūdžio sutrikimams.

Fangoparafino aplikacijose šiluma pasiskirsto tolygiai, giliai įsiskverbia ir išlaiko šilumos pojūtį. Vulkaninės kilmės priemaišose gausu mineralų ir mikroelementų. Šios procedūros gerina kraujotaką, malšina sąnarių skausmą, mažina uždegiminius procesus, stiprina organizmo imuninę sistemą.

Haloterapija – nemedikamentinis gydymas dirbtinai sukuriant druskų kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra ir pastoviu oro drėgnumu.

Druskų kambario sienos, lubos, grindys padengtos druskos sluoksniu. Per specialias angas  į  patalpą pučiamas sausas druskos   (NaCl) aerozolis. Druskos dalelės tokios mažos, kad pasiekia ne tik viršutinius, bet ir apatinius kvėpavimo takus, taip pat lengvai nusėda ant odos paviršiaus. Druska pasižymi uždegimą slopinančiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu poveikiu bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. Buvimas tokioje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą. Gydymo eigoje vyksta teigiami imuninės sistemos poslinkiai, sustiprėja imunitetas, kuris priešinasi bakterinei ir virusinei infekcijai.

Masažas – pacientų mėgstama procedūra. Pas mus atliekamas gydomasis, klasikinis, anticeliulitinis masažas. Masažas veikia visas nervų sistemos dalis, pagerina savijautą, malšina skausmus, gerina visas odos funkcijas. Masažuojant pagerėja visos raumenų funkcijos: gebėjimas greičiau susitraukti ir atsipalaiduoti, padidėja raumens darbingumas. Masažas teigiamai veikia ir sąnarius bei sausgysles, kraujo ir limfos sistemas, pagreitindamas tiek kraujo, tiek limfos tekėjimą, gerina medžiagų apykaitą.

Fizinė medicina ir reabilitacija „Gelmės“ padeda geriau jaustis tiems, kuriuos vargina nugaros, sąnarių ligų, potrauminiai skausmai, sergantiems ūmiomis ir lėtinėmis neurologinėmis ar kvėpavimo sistemos ligomis, turintiems judamojo – atramos aparato problemų, jaučiantiems nuovargį. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas atidžiai konsultuoja pacientą ir padeda išspręsti turimą sveikatos problemą, pasiūlydamas individualias gydymo priemones.

Jaukiai ir šiuolaikiškai įrengtose patalpose  jūsų laukia darnus ir kompetentingas kolektyvas. Dirbame greitai: nėra eilių, procedūros atliekamos viena po kitos, paslaugas deriname prie kiekvieno paciento poreikių, todėl  dirbantys žmonės gali gydytis neatsitraukdami nuo įprastos veiklos.

NEĮGALIESIEMS